Medyczne Powązki 2019 już 27 października!

Końcówka października wiąże się z pielęgnacją wspaniałej tradycji zapoczątkowanej kilka lat temu wśród członków społeczności akademickiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W związku z nadchodzącym Dniem Wszystkich Świętych pragniemy wybrać się na Cmentarz Powązkowski, gdzie uczcimy pamięć zmarłych, w wielu przypadkach związanych z Naszą Uczelnią, Medyków. Jak co roku, wydarzenie przyjmie szczególny charakter.

Zapraszamy bardzo serdecznie – studentów, licealistów, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz wszystkich, którzy pragną uczcić pamięć zmarłych Medyków.

Wydarzenie odbędzie się 27 października 2019 r. w godzinach 10:00 – 14:00, a rejestracja uczestników potrwa przez pierwszą godzinę, czyli do 11:00.

Spotykamy się przy Bramie świętej Honoraty.

Zasady przedsięwzięcia:
– Dobieramy się w 2-3 osobowe grupy.
– Każda grupa podczas rejestracji pobiera materiały niezbędne do pielęgnacji grobów (rękawiczki, znicze, szczotki, ściereczki, materiały pielęgnacyjne do nagrobków i marmurów, worki na śmieci) oraz mapki z zaznaczonymi grobami do odwiedzenia oraz książeczki zawierające historie zmarłych medyków.
– Godzina rozpoczęcia notowana jest na odwrocie mapki.
– Grupy odnajdują poszczególne wylosowane przez siebie groby medyków. Następnym zadaniem jest uprzątnięcie grobu i zapalenie zniczy.
-Następnie liderzy grup potwierdzają wykonanie zadań wysyłając do organizatora SMS z imieniem i nazwiskiem osoby, której grób został uprzątnięty.
-W odpowiedzi otrzymują pytanie, z treści zawartej w książeczce, dotyczącej danego Medyka, na które muszą odpowiedzieć poprawnie.

– Każdorazowo za kompletne wykonanie zadania, grupa otrzymuje 30 punktów.
Maksymalnie grupa może uzyskać 150 punktów.
– Organizator w zależności od ilości grup może zmienić zasady przedsięwzięcia (ilość zadań i punktacja).
– Zakończenie działań grupy zgłaszane jest do organizatora za pośrednictwem SMS-a i spotkania w miejscu rejestracji uczestników (zwrot materiałów).

Dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia przewidzieliśmy upominki od Samorządu Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zapisy w formularzu nie są obligatoryjne (rejestracja grup podczas wydarzenia), jednak pozwolą nam na zorientowanie się w kwestii spodziewanej ilości uczestników.

Formularz zapisów

Kontakt do organizatora: