LXXX Konferencja Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego w Katowicach

W dniach 8-10 listopada 2019 roku w Katowicach odbyła się jubileuszowa osiemdziesiąta konferencja Komisji Wyższego Szkolnictwa Medycznego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wśród poruszanych tematów były między innymi nowelizacja ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, w tym przede wszystkim temat pomocy socjalnej i okresu na jaki mogą zostać przyznane stypendia, a także kwestia rozdziału zajęć dla studentów stacjonarnych i niestacjonarnych. Debatowano również nad współpracą z Porozumieniem Rezydentów czy wymianą praktyk na temat organizacji dyplomatoriów.

Część uczestników miała okazję wziąć udział w szkoleniach z praw studentach, social mediów czy terapii blizn.

W sobotni wieczór miała też miejsce uroczysta gala wraz z panelem składającym się z byłych przewodniczących KWSMu, w tym jego założyciela. Spotkanie miało więc charakter wielopokoleniowej wymiany doświadczeń.

Naszymi reprezentantami na KWSMie w Katowicach byli:

• Katarzyna Plona (członek prezydium)
  • Andrzej Patyra (delegat)
  • Natalia Bierezowicz (obserwator)
  • Mariusz Bochnia (obserwator)
  • Jakub Białkowski (uczestnik szkoleń)
  • Jakub Olszewski (uczestnik szkoleń)

Ponadto wśród zaproszonych gości byli absolwenci naszej Uczelni, którzy w swoich latach studenckich udzielali się w KWSMie. Byli to:

• Sonia Statuch
  • Roman Koński
  • Michał Cięciel

Kolejna konferencja KWSM odbędzie się w dniach 6-8 grudnia, na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.