Likwidacja strefy parkingowej nr 4.

W związku z rozpoczynającą się jesienią br. budową Centrum Symulacji Medycznych, które będzie zlokalizowane w rejonie istniejącej obecnie strefy parkingowej nr 4, strefa ta, z dniem 1 października 2019 r. ulega likwidacji.

W praktyce oznacza to odmowę przyznania studentom miejsc parkingowych w wyżej wymienionej, o które wnioskował w okresie wakacji Samorząd Studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Taka decyzja nie stanowi żadnej złośliwości ze strony Władz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Istniejąca dotychczas strefa parkingowa nr 4 z dniem 1 października stanie się placem budowy, natomiast zorganizowanie parkingu o podobnej wielkości jest niemożliwe ze względu na ograniczenia powierzchniowe kampusu Banacha. Władze WUM w obliczu kryzysowej sytuacji dołożyły wszelkich starań celem zorganizowania miejsc parkingowych dostępnych dla studentów. Efektem tych działań jest próba wydzierżawienia i zagospodarowania działki należącej do m. st. Warszawa zlokalizowanej przy ul. Pawińskiego, która w przyszłości może posłużyć jako nowa strefa parkingowa. Niestety nawet przy bardzo sprawnych pracach oczekiwanego efektu możemy się spodziewać dopiero po Nowym Roku.

Jako Samorząd Studentów wierzymy, że zaistniała sytuacja znajdzie pomyślne rozwiązanie tak szybko, jak to możliwe.