I Posiedzenie UPS 2020/2022

W środę 24 czerwca za pośrednictwem platformy Zoom odbyło się pierwsze posiedzenie Uczelnianego Parlamentu Studentów kadencji 2020/2022. Spotkanie otworzył p.o. Przewodniczącego Samorządu Studentów Jakub Olszewski, gratulując nowowybranym parlamentarzystom zwycięstwa w wyborach. Podkreślona została zarówno wysoka frekwencja wyborcza jak i liczna konkurencja w porównaniu do lat poprzednich, co przekłada się na silny mandat nowych działaczy Samorządu.

Celem pierwszego posiedzenia było wybranie Marszałka i Wicemarszałka Parlamentu, a zatem osób, które przez najbliższe 2 lata będą zwoływać i prowadzić kolejne posiedzenia, a zarazem stać na czele najwyższego organu uchwałodawczego Samorządu.

Na stanowisko Marszałka zgłoszona została tylko jedna kandydatura – Piotra Nawrota, studenta kierunku lekarskiego. Zdecydowana większość parlamentarzystów poparła tę kandydaturę, powołując go na to zaszczytne stanowisko.

Podczas wyboru jego zastępcy zgłosiło się dwóch kandydatów, Bartłomiej Woryński, student kierunku lekarsko-stomatologicznego oraz Konrad Zygarski, student kierunku lekarskiego. Parlamentarzystów przekonał jednak bardziej ten pierwszy i ostatecznie to właśnie Bartłomiej Woryński został wybrany Wicemarszałkiem Parlamentu.

Podsumowując „prezydium” Parlamentu przez najbliższe dwa lata tworzyć będą:
– Marszałek – Piotr Nawrot
– Wicemarszałek – Bartłomiej Woryński

Gratulujemy nowowybranym i życzymy udanej kadencji. Przed nimi najważniejsze zadanie, a mianowicie zorganizowanie posiedzenia Parlamentu, na którym wybrany zostanie Zarząd Główny Samorządu Studentów.